Abstract:
Przygotowany przez autorów temat pracy magisterskiej zakłada złożoną oraz staranną analizę wydajności aplikacji webowych napisanych zgodnie z paradygmatem synchronicznym oraz reaktywnym. Na obecnym etapie rozwoju technologii programowania aplikacji webowych można szybko zauważyć coraz częstszy trend rezygnowania z technik programowania synchronicznego na rzecz programowania reaktywnego. Coraz więcej firm stara się przepisywać swoje rozwiązania z dotychczasowych technologii na zupełnie nowe, które bazują na manifeście reaktywności. Poza sektorem prywatnym, sektor naukowy również zaczyna wprowadzać do swoich badań i programu nauczania programowanie reaktywne.
W ramach zaproponowanego tematu, autorzy chcą zgłębić ten temat i sprawdzić, czy programowanie reaktywne aplikacji webowych jest punktem przełomowym w świecie programowania, czy znacząco odbiega od programowania synchronicznego pod względem wydajności. Ponadto, jaki jest poziom zaawansowania i złożoności kodu, żeby taką wydajność osiągnąć.
Zaproponowany temat wraz z projektami prostych aplikacji, które zostały napisane w dwóch wyżej zaproponowanych paradygmatach przy użyciu najbardziej znanych dla każdych z nich technologii, przygotowany został przez dwóch autorów: Krzysztofa Maciaszka oraz Zygmunta Żardeckiego.