Streszczenie:
Niniejsza praca dyplomowa jest projektem wystawy o tytule „Lekarze Getta Warszawskiego”. Powstała ekspozycja odnosi się bezpośrednio do wyzwań zawodowych i osobistych lekarzy getta warszawskiego. Głównym elementem narracji jest monumentalna i mroczna scenografia. Dąży do ukazania zwiedzającym tamtejszych realiów, dramatycznych wyzwań i cierpienia.
W wyżej wymienionej pracy dyplomowej został zaprojektowany układ przestrzenny wystawy z identyfikacją wizualną oraz opisane założenia artystyczne i techniczne. Przestrzeń wystawy tworzy pięć głównych punktów – popękanych fragmentów murów, stojących pod kątem, tworzących bramy, otwarte przejścia. Ustawione w pozornym nieładzie tworzą iluzje półzamkniętej strefy zrujnowanego miasta.
Teksty na „murach” to przeważnie świadectwa lekarzy postawionych w sytuacjach granicznych, gdzie dotychczasowe normy, zwyczaje i poglądy uległy przewartościowaniu pod wpływem okrutnej rzeczywistości. Opisują próby zachowania człowieczeństwa, etosu zawodowego oraz własnej fizyczności. Poza świadectwami poszczególnych lekarzy zwiedzający zapozna się z najważniejszymi problemami stojącymi przed służbą zdrowia w getcie: głodem, durem brzusznym i gruźlicą. Przedstawione zostaną również podstawowe fakty dotyczące getta: jego obszar, ludność, czas trwania i likwidacja.
Na końcu pracy została przedstawiona i opisana identyfikacja wizualna wystawy. W jej skład wchodzą: plakat, broszurka oraz zakładki do książki.