Streszczenie:
W mojej pracy ,,Kicz w Sztuce” biorę na celownik zjawisko, które zawsze budziło i nadal budzi dużo emocji. Opisuję zmianę postrzegania kiczu na przestrzeni lat oraz towarzyszących mu dyskusji podejmowanych przez najtęższe umysły epoki, czyli cenionych filozofów. Omawiam, jak rozwijał się on wraz z narastającym konsumpcjonizmem społeczeństwa i próbuję odpowiedzieć na pytanie: czym jest sam kicz? Przedstawiam sylwetki artystów, którzy bawią się nim i interpretują go na swój indywidualny sposób. Mamy tu prekursorów sztuki pop-art, którzy za życia stali się ikonami sztuki reprezentującej kicz oraz współczesne indywidualności z naszego kraju.
W mojej pracy pokazuję szerokie spektrum zjawiska kiczu. Udowadniam, że nie ogranicza się on tylko do jeleni na rykowisku czy krasnali ogrodowych, lecz w codziennym życiu przejawia się niemal na każdym kroku – w sztuce, kinematografii, modzie i architekturze. Czasem jest to zamierzony efekt, czasem jedno wielkie nieporozumienie.
Udowadniam również, że kicz jest wszechobecny i że jakaś jego cząstka jest bliska każdemu z nas, tylko czasem nie chcemy się do tego przyznać.