Streszczenie:
Celem niniejszej pracy jest analiza wpływu modelu Leavitt’a na proces ułatwiania pracy w zespole na przykładzie organizacji pozarządowej jaką jest Fundacja PFR. Dostępna literatura przedmiotu bardzo często skupia swoją uwagę na roli instytucji tego rodzaju w państwie, biorąc pod uwagę zwłaszcza ich aktywność w najważniejszych obszarach życia społecznego, do których zaliczyć można: edukację i wychowanie, kulturę i sztukę, ochronę zdrowia, rozwój społeczno-gospodarczy, kulturę, opiekę społeczną i ochronę środowiska.
W niniejszej pracy dokonano analizy wpływ modelu zarządzania organizacją Leavitt’a na ułatwianie pracy w zespole poprzez studium przypadku opierającego się na Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Praca składa się z trzech rozdziałów. W pierwszym z nich zaprezentowano teoretyczny przegląd współczesnych technik zarządzania. Omówiono istotę zarządzania w formach organizacyjnych, przedstawiono definicję technik zarządzania oraz przeprowadzono ich podział.
W kolejnym rozdziale uwzględnione zostały informacje teoretyczne związane z modelem Leavitt’a. Przedstawione zostały założenia tego modelu, opisany model organizacji w ujęciu Leavitt’a oraz charakterystyce poddane zostało podejście do organizacji w modelu Leavitt’a.
Trzeci rozdział pracy poświęcony analizie ułatwieniu pracy w zespole z wykorzystaniem modelu Leavitt’a na przykładzie Fundacji PFR. Zaprezentowano metodykę badania, przedstawiono jego wyniki oraz sformułowano najważniejsze wnioski.