Streszczenie:
Niniejsza praca dyplomowa poświęcona została omówieniu korelacji między muzyką a grafiką. Aktualność danego tematu polega na ciągłym rozwoju cywilizacji i technologii, jak również na nieustannych zmianach w dziedzinie grafiki.
Praca składa się z trzech rozdziałów, wstępu, wniosków oraz bibliografii.
W rozdziale pierwszym omówiony zostaje termin grafika, geneza pojęcia, sprecyzowanie różnic pomiędzy grafiką tradycyjną a grafiką komputerową. Oprócz powyższego, poruszony zostaje temat współzależności grafiki i mediów, a także jej oddziaływanie na współczesność.
W rozdziale drugim uwagę zwrócono na pojęcie muzyki, jej historię, wpływ na ludzki organizm, a także wykorzystanie muzyki w mediach.
Rozdział trzeci zawiera opis korelacji pomiędzy muzyką a grafiką, jak również pierwszych połączeń dźwięku z obrazem. Badane są w nim początki dźwięku analogowego i cyfrowego oraz zjawisko instalacji artystycznych (grafiki jako tła dla muzyki rozrywkowej). Na zakończenie całej pracy autor uwzględnia psychologiczne zestawienie konkretnych kształtów i kolorów z określonymi dźwiękami.