Streszczenie:
Wystawa „Warszawskie neony – lata 60’, 70’” ma na celu przybliżenie widzom panujący klimat rozświetlonych ulic stolicy w ówczesnym czasie. Do dzisiejszych czasów bardzo mało zostało zachowanych tego typu reklam świetlnych z tamtych lat. Większość z nich została po prostu wyrzucona. Część uległa zniszczeniu. Nieliczne projekty doczekały się renowacji i przywrócenia do życia.
Pierwsza sala to zbiór materiałów opisowych oraz cyfrowych. W opisach można znaleźć informacje dotyczące samych neonów, ich twórców, miejsca, w których się znajdowały oraz ciekawostki na ich temat. Dodatkowo w sali zostały umieszczone panele multimedialne zawierające materiały wideo oraz audio. Pomogą one zobrazować to jak wyglądały tamte czasy. Kilka wywiadów z przypadkowymi przechodniami, opowiadającymi o swoich wspomnieniach, doświadczeniach czy spostrzeżeniach z minionych lat. Zobaczyć można również archiwalne fotografie udostępnione dzięki uprzejmości Narodowego Archiwum Cyfryzacji jak i profesjonalne zdjęcia, na których fotografowie z lokalnych gazet uwiecznili w krajobrazie miejskim neony.
W drugiej sali zostały zamontowane instalacje świetlne, które odwzorowują modele niezachowanych do dzisiejszych czasów neonów. Większość z nich jest w zmniejszonej skali, gdyż rozmiary niektórych oryginałów zajmowały powierzchnię całej elewacji budynku. Wybór granatowego koloru powierzchni ścianek, na których są umieszczone neony odwzorowuje wieczorny i nocny klimat miasta. Część instalacji zapala się i gaśnie, przy których umieszczone są głośniki z imitacją dźwięku brzęczących od zepsucia świateł. Dodatkowo odgłosy ulicy. Stukot butów, mijające auta. Co jakiś czas w tle można usłyszeć piosenki, z filmów opowiadające o światłach neonów warszawskich.